WAK_9649-1

Masz wybór V

Tradycyjnie już, 1 maja odbył się kolejny Miting Profilaktyczny „Masz Wybór” połączony z XVIII Ogólnopolskim Biegiem im. Ryszarda Targaszewskiego. Była to V edycja imprezy, ale po raz pierwszy pod patronatem Fundacji „Jesteśmy Razem”.

Pomimo brzydkiej pogody, która trochę popsuła program, do biegu na dystansach 5 km i 15 km stanęło 102 zawodników z całej Polski. Wystartowali o godz. 11.00 ze Stadionu Miejskiego, przez ulicę Strzelecką i Spółdzielczą, w stronę Węgorzewa. Po przybyciu na metę każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny. Zwycięzcy otrzymali statuetki i puchary, a spośród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody, m.in. bony prezentowe firmy Dajar i nagrodę główną – telewizor 42” LG (współfinansowany przez fundację i firmę Globmetal).

Po biegu  odbył się pokaz taneczny formacji Danza i Zumba, prowadzonych przez Dawida Tokarczyka, następnie wyścigi dla dzieci. Klub Sportowy Skibno przygotował dla wszystkich pyszną zupkę, można też było częstować się gorącą herbatą i kawą. Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanych zabawkach.

Medale, nagrody i upominki ufundowali: Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, firma Arka Sp. J., firma Globmetal, Sianowski Team Rajdowy, firma Dajar, Katarzyna Gruszczyńska.

Fundacja „Jesteśmy Razem” wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną GiM Sianów dziękuje za pomoc przy organizacji: Sympatykom Kolarstwa z Sianowa, Sianowski Team Rajdowy, DJ Myzyczny Darek, Marek Jackowski- kamera, Waldemar Kosowski- foto, Straż Miejska w Sianowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Sianowie, Posterunek Policji w Sianowie, Pogotowie Ratunkowe Koszalin, ZB ABK w Sianowie.

Wyniki z biegu:   http://wyniki.b4sport.pl/timerResults/showRaces

Foto: Waldemar Kosowski