btd1

Seniorzy i kultura

Dzięki dotacji z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, sianowska Fundacja Jesteśmy Razem realizuje projekt „Kultura 60+”.

W ramach projektu 50 seniorów z terenu gminy Sianów weźmie udział w wyjazdach do teatru, filharmonii, muzeum, na wycieczkę kulturalno-integracyjną oraz w emisji filmów w lokalnym kinie, które wpłyną na ich rozwój osobisty. Zaplanowane w projekcie przedsięwzięcia zwiększą dostęp osób starszych do dziedzictwa kulturowego.

W sobotę 10 września seniorzy obejrzeli sztukę „Ryszard III” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Szekspirowska opowieść przeniesiona do czasów współczesnych nawiązywała do obecnych kondycji decyzji politycznych i obywatelskich.

W najbliższym czasie przewidziano kolejne kulturalne wyjazdy w ramach projektu, w tym m.in. październikową wycieczkę do Wrocławia – kulturalnej stolicy Europy 2016 roku.

Projekt dofinansowany  ze  środków  Programu  Rządowego  na  rzecz  Aktywności  Społecznej  Osób Starszych  na  lata  2014-2020

Zdjęcia: koordynator projektu oraz Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie (http://www.btd.koszalin.pl)