270720638_3041614029388440_1304616488668138720_n

Pomagamy rodzinie z naszego Sianowa

15 grudnia w porozumieniu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sianowie oraz Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Sianów Maciejem Berlickim postanowiliśmy zorganizować zbiórkę rzeczy (ciuchów, zabawek, mebli, środków czystościowych) dla rodziny z 4-letnim chłopcem, która przez pożar w ciągu paru minut straciła dach nad głową. Na apel z prośbą o pomoc odpowiedziało mnóstwo osób i firm, którym w imieniu potrzebującej rodziny jak i naszym własnym chcielibyśmy z całego serca podziękować. Jak zwykle nie zawiedliście!
Jednak od kilku tygodni z nieukrywanym przerażeniem i niesmakiem obserwujemy komentarze, które zaczęły się pojawiać pod naszym postem z apelem o pomoc dla poszkodowanej rodziny. Poziom dyskusji, która tam się rozwinęła sprawił, że zablokowaliśmy możliwość dalszego komentowania. Post jest prośbą o pomoc dla rodziny, która późnym wieczorem w grudniu została bez dachu nad głową i bez rzeczy osobistych a nie słowną przepychanką kto bardziej ucierpiał albo kto co na zbiórce zyskał. Rozumiemy, że poszkodowani są również właściciele mieszkania i bardzo im współczujemy jednak nie daje to nikomu prawa do zdyskredytowania zbiórki dla potrzebującej rodziny czy umniejszania ich tragedii. Ponadto przypominamy, że Fundacja nie jest stroną w kwestii umów wynajmu mieszkań, nie jest odpowiedzialna za oględziny lokali po pożarach czy ściągania długów oraz nie remontuje mieszkań.
Sianowska Fundacja „Jesteśmy Razem” jest organizacją pozarządową, niezależną, działająca w 100% charytatywnie, założoną przez rodzinę, która 20 lat temu przeżyła swoją własną tragedię. 20 lat temu w naszym regionie nie było żadnej organizacji o podobnym charakterze, która pomagałaby ludziom w potrzebie. My wtedy taką pomoc otrzymaliśmy od niezwykłych ludzi o przeogromnych sercach (rodziny, przyjaciół, ale też zupełnie obcych osób), którzy bezinteresownie byli z nami przez kilka lat trwania choroby. Po wygranej walce obiecaliśmy, że kiedyś odwdzięczymy się sianowskiej społeczności zakładając Sianowską Fundację i oferując pomoc tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna.
Od 2014 roku praca dla ludzi potrzebujących jest naszym spełnieniem marzeń, jest naszą misją, którą każdego dnia wypełniamy sumiennie i z czystym sercem. Od początku istnienia Fundacji odpowiedzieliśmy już na ponad 100 wniosków z prośbą o pomoc i nikogo nie zawiedliśmy. Każdy bal charytatywny, turniej sportowy, festyn czy zbiórka to dni, tygodnie a nawet miesiące pełnego zaangażowania i poświęconego czasu, czasu który moglibyśmy spędzić z rodziną, z ukochanymi. Poświęcamy się dla innych bo tak wybraliśmy i jesteśmy z tego niesamowicie dumni. Jednak sercem Fundacji są nasi wolontariusze, sponsorzy, przyjaciele, darczyńcy i instytucje z którymi współpracujemy bo bez nich istnienie Fundacji nie miałoby sensu.
Dlatego nie pozwolimy by nas obrażano, by sugerować nam stronniczość lub nieodpowiednie wykorzystanie środków i darów zebranych podczas zbiórki. Nie pozwolimy na atakowanie nas i poddawanie w wątpliwość naszej pracy oraz na hejt w stosunku do naszych podopiecznych. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z podobnym atakiem w naszą stronę i tym bardziej nie zamierzamy milczeć a każdy bezpodstawny zarzut w stosunku do pracy Sianowskiej Fundacji Jesteśmy Razem będzie prawnie egzekwowany.
„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” Ks Mieczysław Maliński
❤️ Zarząd i Wolontariusze Sianowskiej Fundacji Jesteśmy Razem