Kultura 60+

Sianowska Fundacja Jesteśmy Razem, jako jedna z czterech organizacji z terenu gminy Sianów, pozyskała blisko 42 tysiące złotych dotacji z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 na realizację projektu „Kultura 60+”.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości usług społecznych w zakresie kultury i zwiększenie ich dostępności dla 50 osób powyżej 60 roku życia z terenu gminy i miasta Sianów w 2016 r. W ramach realizacji projektu opracowana zostanie kompletna oferta kulturalna dla seniorów dostosowana do ich zainteresowań i pasji. W przedsięwzięciu przewidziana jest organizacja wyjazdów do teatru, filharmonii, kina, na sztuki i koncerty, na wycieczkę kulturalno-integracyjną oraz emisja filmów w lokalnym kinie, które wpłyną na rozwój osobisty beneficjentów. Poprzez sztukę uczestnicy zostaną pobudzeni do twórczych poszukiwań. Zaplanowane w projekcie przedsięwzięcia zwiększą dostęp osób starszych do dziedzictwa kulturowego.

Do 15 lipca trwa nabór uczestników!

Regulamin naboru i karty zgłoszeniowe dostępne w siedzibie Fundacji Jesteśmy Razem (ul. Armii Polskiej 7), w Urzędzie Gminy i Miasta w Sianowie, w bibliotece gminnej i punktach bibliotecznych na terenie gminy oraz w Centrum Kultury w Sianowie.

Pobierz kartę zgłoszeniową oraz regulamin naboru.

Projekt dofinansowany  ze  środków  Programu  Rządowego  na  rzecz  Aktywności  Społecznej  Osób Starszych  na  lata  2014-2020

jfg